fot. Instagram / Twitter

Wojna na Ukrainie trwa, a Ukraińcy wykazują się niezwykłym bohaterstwem i odwagą. Wsparcie dla Ukrainy płynie z całego świata, a swoją opinią postanowili podzielić się też niektórzy Rosyjscy sportowcy, między innymi Andriej Rublow.

 Władimir Putin w czwartek zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji.

Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a do pierwszych ataków doszło we wczesnych godzinach porannych. Inwazja rozpoczęła się od ataków bombowych na strategiczne cele położone na całym terytorium Ukrainy.

Niestety, w wojnie stale cierpią cywile. Rosjanie bombardują ukraińskie miasta i nie dają spokoju mieszkańcom. Do tragicznej sytuacji doszło w jednym z ukraińskich przedszkoli, gdzie chronili się cywile – Rosjanie ostrzelali budynek, doprowadzając do śmierci wśród cywili, w tym dzieci.

Gest rosyjskiego tenisisty

Andriej Rublow to pochodzący z Moskwy rosyjski tenisista. Sportowiec zdobył między innymi złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio i brał udział w Pucharze Davisa. W 2014 roku zwyciężył French Open w gronie juniorów.


Andriej Rublow rywalizował z Hubertem Hurkaczem 25 lutego. Uwagę całego świata zwrócił gest Rublowa, który otwarcie sprzeciwił się wojnie po wygranym meczu. Spotkanie było wyrównane, ale zakończyło się zwycięstwem Rublowa, co dało mu awans do turnieju w Dubaju.

Po meczu z Hurkaczem Rublow wykazał się niezwykłym gestem. Tenisista podszedł do kamery i napisał na niej „No war please”.

W takiej sytuacji zdajesz sobie sprawę, jak ważny jest pokój na świecie i szanowanie siebie nawzajem bez względu na wszystko, bycie zjednoczonym. Chodzi o troszczenie się o naszą planetę i siebie nawzajem. To jest najważniejsza rzecz” – podkreślił.

Po meczu Andriej przyznał, że obecna sytuacja sprawia, że bardzo ciężko rywalizuje mu się na korcie. Rosyjski tenisista zaprzestanie wojny w Ukrainie poparł też na swoim Instagramie.

Źródło: Twitter ESPN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here