fot. Twitter/ Google

Wojna na Ukrainie trwa, a Ukraińcy wykazują się niezwykłym bohaterstwem i odwagą. Zarówno zwykli mieszkańcy, jak i żołnierze, są pełni determinacji, aby powstrzymać Rosjan. W mieście Sumy miał miejsce piękny moment.

 Władimir Putin w czwartek zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji.

Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a do pierwszych ataków doszło we wczesnych godzinach porannych. Inwazja rozpoczęła się od ataków bombowych na strategiczne cele położone na całym terytorium Ukrainy.

Niestety, rosyjskie bomby i rakiety stale spadają też na miasta, gdzie sieją śmierć wśród ludności cywilnej. Jednymi z ofiar wojny są między innymi 14-letnia dziewczynka, na którą bomba spadła podczas jazdy rowerem, oraz 17-latek.

Bohaterowie Ukrainy

Wśród obrońców ojczyzny znaleźli się wielcy bohaterowie, tacy jak Witalij Skakun, który poświęcił się, aby wysadzić most, zanim nadciągną rosyjskie czołgi, „Duch Kijowa”, który rzekomo zestrzelił aż 6 rosyjskich samolotów, czy żołnierze z Wyspy Węża.

Zobacz: [VIDEO] ROSJA ROZKAZAŁA KAPITULACJĘ 13 UKRAIŃSKIM ŻOŁNIERZOM. ICH ODPOWIEDŹ STAŁA SIĘ SYMBOLEM WALKI

Ukraińcy nie poddają się w walce z okupantem i dzielnie stawiają mu czoła. Mieszkańcy miast zgłaszają się po broń i uczą się tworzyć koktajle Mołotowa, które w Kijowie zostały już użyte przeciw rosyjskim pojazdom.

Ukraiński hymn w Sumy

Nagranie pochodzi z wczorajszej nocy, najprawdopodobniej z miasta Sumy, gdzie toczą się zacięte walki z rosyjskimi siłami.

Na nagraniu słyszymy ukraiński hymn grany na trąbce, a następnie lawinę głosów dochodzących z pobliskich budynków: „Слава Україні!”„Chwała Ukrainie!”.

Koniecznie oglądajcie z dźwiękiem.

Źródło: Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here