fot. Twitter

Władimir Putin w czwartek zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Niestety, zachodni wywiad miał rację co do inwazji. Z Ukrainy wypływają przerażające nagrania.

24 lutego Putin wypowiedział wojnę Ukrainie. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a do pierwszych ataków doszło we wczesnych godzinach porannych. Inwazja rozpoczęła się od ataków bombowych na strategiczne cele położone na całym terytorium Ukrainy, nawet te w pobliżu zachodniej granicy.

Rosyjskie bomby uszkodziły większość ukraińskich lotnisk w celu uziemienia sił powietrznych, a także spadły na ważne obiekty takie jak elektrownie czy centra dowodzenia. Rosjanie chcieli pokazać, że nikt w Ukrainie nie jest bezpieczny.

Niestety, bomby i rakiety dosięgły też miast, gdzie sieją śmierć wśród ludności cywilnej. Jednymi z ofiar wojny są między innymi 14-letnia dziewczynka, na którą bomba spadła podczas jazdy rowerem, oraz 17-latek.

Obrona Ukrainy

Ukraińskie wojsko jest w niefortunnej pozycji, ale nie daje za wygraną i dzielnie broni swojego kraju. Sytuacja jest niezwykle trudna ze względy na militarną przewagę Rosji i walkę na wielu frontach. Dużą rolę odgrywa znaczna przewaga Rosji w kontroli nieba.

Ukraińcy muszą jednocześnie odpierać ataki z północy, wschodu i południa swojego kraju. Najgłośniej mówi się o walkach w okolicach Kijowa, Sumy czy Charkowa, a także okolicach ujścia Dniepru, gdzie Rosjanie stosunkowo głęboko wdarli się w Ukrainę.

W ostatnim czasie cały świat mówi o bohaterskiej postawie Ukraińskich żołnierzy. Szczególnie wykazali się między innymi obrońcy z Ukraińskiej Wyspy Węży, którzy nie chcieli się poddać i oddali życie, odpowiadając rosyjskiemu okrętowi „Pierdol się„.

Zobacz: [VIDEO] ROSJA ROZKAZAŁA KAPITULACJĘ 13 UKRAIŃSKIM ŻOŁNIERZOM. ICH ODPOWIEDŹ STAŁA SIĘ SYMBOLEM WALKI

Pojazd opancerzony taranuje samochód

Niedawno z Ukrainy wypłynęło nowe nagranie, na którym widzimy opancerzony pojazd wojskowy wjeżdżający na przeciwny pas i taranujący samochód kierowany przez cywila.

Według ustaleń sytuacja ma miejsce na północnych obrzeżach Kijowa, ale niestety nie została podana oficjalna wersja wydarzeń.

Image
fot. Rzekome miejsce zdarzenia / Google

Pierwsze doniesienia sugerują, że to pojazd rosyjskiej armii, ale internauci zdają się być przekonani, że potrafią zidentyfikować pojazd jako samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Strieła-10, używany przez Ukrainę.

Te informację sugerowałyby, że mógł być to po prostu nieszczęśliwy wypadek lub akcja prowokacyjna rosyjskiej armii, która już wcześniej oskarżana była o ubieranie ukraińskich mundurów.

Kierowca pojazdu cudem przeżył, pomogła mu okoliczna ludność.

Poniżej możecie oglądnąć nagrania ze zdarzenia, a także akcji ratowniczej przeprowadzonej przez mieszkańców.

Źródło: Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here