fot. YouTube / Twitter

W czwartek rano doszło do tego, co przewidywał zachodni wywiad wojskowy. Władimir Putin zadecydował o „specjalnej operacji” mającej na celu demilitaryzację Ukrainy i pozbycie się „reżimu w Kijowie”. Przeciw wojnie i Putinowi ludzie sprzeciwiają się na całym świecie.

24 lutego w godzinach porannych Putin wypowiedział wojnę Ukrainie. Rosyjskie wojska ruszyły do ataku na sąsiada, a do pierwszych ataków doszło, gdy w Polsce większość osób jeszcze spała. Inwazja rozpoczęła się od ataków bombowych na strategiczne cele położone na całym terytorium Ukrainy.

Rosyjskie bomby uszkodziły większość ukraińskich lotnisk w celu uziemienia sił powietrznych, a także spadły na ważne obiekty takie jak elektrownie czy centra dowodzenia.

Niestety, bomby i rakiety dosięgły też miast, gdzie sieją śmierć wśród ludności cywilnej. Jednymi z ofiar wojny są między innymi 14-letnia dziewczynka, na którą bomba spadła podczas jazdy rowerem, oraz 17-latek.

Obrona Ukrainy

Ukraińskie wojsko nie daje za wygraną i dzielnie broni swojego kraju, ale sytuacja jest trudna ze względy na militarną przewagę Rosji i walkę na wielu frontach. Ukraińcy muszą jednocześnie odpierać ataki z północy, wschodu i południa swojego kraju.

Najgłośniej mówi się o walkach w okolicach Kijowa, Sumy czy Charkowa, a także okolicach ujścia Dniepru, gdzie Rosjanie stosunkowo głęboko wdarli się w Ukrainę.

Bohaterską postawą wykazali się między innymi obrońcy z Ukraińskiej Wyspy Węży.

Zobacz: [VIDEO] ROSJA ROZKAZAŁA KAPITULACJĘ 13 UKRAIŃSKIM ŻOŁNIERZOM. ICH ODPOWIEDŹ STAŁA SIĘ SYMBOLEM WALKI

Protesty przeciw Putinowi

W wielu miastach Rosji wybuchł protesty przeciw wojnie i Putinowi. Część Rosjan postanowiła zaryzykować i zabrać udział w demonstracji, mimo grożących im dotkliwych kar. Protestującym grozi między innymi więzienie czy wyrzucenie z pracy.

Według doniesień w samej Moskwie zatrzymano co najmniej 2 tysiące osób, a protesty dotarły nawet do odległych Syberyjskich miast.

Ze swojej niechęci do Putina znani też są Tureccy fani piłki nożnej. Po sieci krąży wideo, na którym zobaczyć możemy ich piosenkę kierowaną do prezydenta Rosji.

Treść utworu:

Wygląda jak ch*j

Złowroga twarz

Skur*ysyn Władimir Putin, Władimir Putin

Wygląda jak ch*uj

Złowroga twarz

Skur*ysyn Władimir Putin, Władimir Putin

Podoba się Wam?

Wbrew powszechnej opinii, nagranie pochodzi najprawdopodobniej z zeszłego roku, ale dopiero teraz zdobyło popularność w mediach społecznościowych. Nastawienie fanów pozostało jednak najprawdopodobniej bezzmienne.

Źródło: Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here