fot. zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed przerwali pijany rajd 68 – letniej mieszkanki Oświęcimia. Kobieta wsiadła za kierownicę po degustacji nalewek własnej produkcji, a jadąc po ulicy slalomem zwróciła uwagę mundurowych.

Do niebezpiecznej sytuacji drogowej doszło w środę wieczorem na drodze z Oświęcimia do Kęt. Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie. Tuż po godzinie 19 na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu funkcjonariusze zauważyli samochód marki Daewoo, który jechał slalomem.

Prowadząca samochód przez dłuższy czas nie reagowała na próby zatrzymania. Policji w końcu udało się skłonić pijaną kobietę do zatrzymania na poboczu.

Rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że prowadzącą zygzakiem samochód funkcjonariusze z grupy „Speed” dostrzegli na trasie z Oświęcimia do Kęt. Przez pewien czas kobieta w ogóle nie zwracała uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe policjantów, którzy usiłowali ją zatrzymać. – Kiedy w końcu je dostrzegła, zjechała na pobocze –  powiedziała.

Badanie stanu trzeźwości 68-latki z Oświęcimia wykazało 1,5 promila w jej organizmie. – W rozmowie z policjantami powiedziała, że chwilę wcześniej próbowała swoich nalewek, ale nie sądziła, że są aż tak mocne – relacjonowała dalej rzecznik.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywny.

Źródła: policja ; oswiecim112.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here