fot. zabezpieczone środki / policja

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego znacznych ilości środków odurzających oraz ich udzielaniem innej osobie. W trakcie czynności, w których uczestniczył pies do wykrywania narkotyków, mundurowi zabezpieczyli marihuanę, metamfetaminę, MDMA, a także prekursory do produkcji środków odurzających. Z zabezpieczonych substancji łącznie można by uzyskać ponad 11 tysięcy porcji handlowych narkotyków. Teraz zatrzymanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  Został on już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego jeleniogórzanina w związku z posiadaniem przez niego znacznych ilości środków odurzających oraz ich udzielaniem innej osobie.

Policjanci prowadząc czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, uzyskali informację, że 34-latek najprawdopodobniej ma związek z tym nielegalnym procederem. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, ustalili, że mężczyzna może posiadać środki odurzające w swoim mieszkaniu. W działaniach funkcjonariuszy uczestniczył pies do wykrywania narkotyków, który wskazał miejsca ich ukrycia. Mundurowi zabezpieczyli marihuanę, metamfetaminę, MDMA oraz prekursory do produkcji narkotyków. Łącznie z zabezpieczonych substancji można by uzyskać ponad 11 tysięcy porcji handlowych.

Ponadto policjanci ustalili, że jeleniogórzanin co najmniej 48 razy udzielił środków odurzających swojej konkubinie. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz ustalają kolejnych nabywców.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz ich udzielanie grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here