Dzielnicowi zatrzymali 39-latka, który próbował uciec podczas interwencji. Mężczyzna nie reagował na polecenia, a uciekając, uderzył policjanta barkiem. Miał ponad pół promila alkoholu. Teraz odpowie za stosowanie przemocy wobec funkcjonariusza wykonującego czynności służbowe. Za tego typu przestępstwo grozi kara 3 lat więzienia.

Gdańscy policjanci prowadzą systematyczne kontrole w galeriach oraz placówkach handlowych. Podczas swojej pracy funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na obowiązek zasłaniania nosa oraz ust. Wczoraj podczas kontroli jednego z osiedlowych sklepów dzielnicowi zauważyli, że klient stojący przy kasie nie ma maseczki. Funkcjonariusze podeszli do niego, podali powód interwencji i przystąpili do legitymowania. Mężczyzna ignorował polecenia policjantów i w pewnym momencie przepychając swoim ciałem mundurowych, postanowił wyjść ze sklepu. Gdy policjanci mu to uniemożliwili, mężczyzna pobiegł w kierunku regałów z towarem, następnie próbując ich ominąć, rozpędzony ruszył w kierunku wyjścia. Przy drzwiach stał policjant, jednak mężczyzna zignorował go i uderzył swoim barkiem jego klatkę piersiową. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 39-letni mieszkaniec Jasienia został zbadany alkomatem. Wynik badania to ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za niestosowanie się do obowiązku noszenia maseczki został ukarany mandatem. Dodatkowo po wytrzeźwieniu najprawdopodobniej usłyszy zarzut stosowania przemocy wobec funkcjonariusza wykonującego czynności służbowe.

Za tego typu przestępstwo grozi kara 3 lat więzienia.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here