fot. plantacja i zabezpieczone substancje / policja

W minionym tygodniu kazimierscy kryminalni zatrzymali 24-letnią kobietę i 32-letniego mężczyznę, którzy podróżowali pojazdem osobowym marki Fiat. W trakcie kontroli okazało się, że w samochodzie znajdowały się narkotyki. Kolejne nielegalne substancje zabezpieczono w mieszkaniach zatrzymanych.

Policjanci z kazimierskiej komendy w ubiegły czwatek na jednej z ulic Kazimierzy Wielkiej zatrzymali do kontroli pojazd. Osobowego fiata prowadziła 24-latka, która podróżowała razem z 32-letnim mężczyzną.
W trakcie kontroli mundurowi znaleźli w samochodzie różne substancje odurzające. Policjanci zabezpieczyli około 110 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana; 70 gramów substancji krystalicznych, których badanie wskazuje na mefedron oraz 17 tabletek o nieustalonym składzie. Jak się okazało, substancje te należały do kobiety.
Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 32-letniego pasażera pojazdu, kryminalni ujawnili nielegalną plantację konopi. 7 krzaków znajdowało się w specjalnie do tego przygotowanym namiocie.
Natomiast w mieszkaniu kobiety mundurowi zabezpieczyli kolejną porcję suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana oraz prawdopodobnie broń gazową, a także 5 sztuk amunicji.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi. W niedzielę sąd zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Zabezpieczone narkotyki trafiły do dalszych badań laboratoryjnych. Broń oraz amunicja zostaną przekazane do ekspertyzy. Kobieta usłyszała już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz usiłowania wprowadzania ich do obrotu za co może grozić jej nawet kilkanaście lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here