fot. zabezpieczona amfetamina / policja.pl

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gm. Błonie podejrzanym o rozbój. Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu podczas którego zdecydowano o ich tymczasowym aresztowaniu. Jednemu z mężczyzn zarzuca się dodatkowo niestosowanie się do wyroku sądu oraz kilkukrotne udzielanie amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej

W ubiegłym tygodniu sochaczewscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzony zaopatrywał się w narkotyki u jednego ze sprawców. Zwlekał z oddaniem pieniędzy, więc mężczyzna od którego miał kupować zakazane środki i jego kolega postanowili wyegzekwować dług.

Zajechali drogę mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego. Jeden z nich wyciągnął go z auta, uderzył i zażądał kilku tysięcy złotych w rozliczeniu za narkotyki. Następnie wsiadł do auta pokrzywdzonego i odjechał. Zamknięty samochód został odnaleziony na pobliskim parkingu. W środku nie było telefonu należącego do pokrzywdzonego. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców.

W trakcie czynności ustalono, że są to dwaj mieszkańcy gminy Błonie w wieku 24 i 28 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do sochaczewskiej komendy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie każdy z nich usłyszał zarzut rozboju. Młodszemu z podejrzanych zarzuca się dodatkowo kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi oraz udzielanie narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu podczas którego zdecydowano o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec podejrzanych. Starszy z mężczyzn trafi za kratki na dwa miesiące, a młodszy na trzy. Po posiedzeniu w sądzie, dzielnicowi pojechali do gm. Błonie i podczas przeszukania pomieszczenia gospodarczego 28 – latka znaleźli kilkanaście gramów amfetaminy.

Podejrzanym o rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here