fot. zatrzymany nastolatek / policja.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 19 – latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej babci. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy, natomiast jej wnuk decyzją Sądu trafił do jednego z aresztów śledczych.

Z piątku na sobotę (19/20.11.br.) o godzinie 3.30 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został powiadomiony, że do szpitalnego oddziału ratunkowego ratownicy przewieźli 68 – letnią kobietę z ranami ciętymi głowy oraz klatki piersiowej. Policjanci błyskawicznie udali się do szpitala, gdzie ustalili, że związek z uszkodzeniem ciała kobiety miał jej nastoletni wnuk, który mieszkał u niej od dwóch dni.

Funkcjonariusze natychmiast udali się do mieszkania pokrzywdzonej gdzie zatrzymali 19 – latka. Podczas oględzin miejsca zdarzenia za jednym z okien mieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli nóż kuchenny, którym posłużył się sprawca. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym nie wykazało zawartości środków odurzających. Zatrzymanemu została jednak pobrana krew do analizy na zawartość innych substancji w organizmie. 

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że tej nocy nastolatek używając noża kuchennego zaatakował kobietę podczas snu. Po tym fakcie powiadomił sąsiada, z którym wspólnie wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego.

W sobotę (20.11.br.) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa. Następnie, 19 – latek trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj (22.11.br.) przed południem podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here