fot. zatrzymany mężczyzna i narkotyki / policja.pl

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który posiadał prawie kilogram narkotyków w mieszkaniu. W policyjnych działaniach brali udział funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni z psem Edkiem, który jest przeszkolony do wykrywania narkotyków. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury oraz sądu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W minionym tygodniu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z wejherowskiej komendy zatrzymali 24-latniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego domu policjanci przy udziale funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Gdyni z psem Edkiem, służącym do wykrywania narkotyków znaleźli ich znaczne ilości. Substancje niedozwolone schowane były w komodzie pod telewizorem. Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie kilogram różnych narkotyków takich jak marihuana, kokaina haszysz, około 200 sztuk tabletek, mefedronu. Łącznie oszacowano, że mężczyzna posiadał do 2280 porcji narkotyków. Narkotyki zostały przez policjantów zabezpieczone do sprawy i badań przez biegłego specjalistę.

Mężczyzna został zatrzymany, dwie noce spędził w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Został już doprowadzony do wejherowskiej prokuratury oraz sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here