fot. środki w posiadaniu 74-latka / policja.pl

W ciągu jednej akcji funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał łącznie ponad 300 gramów narkotyków oraz elektronarzędzia, które prawdopodobnie pochodzą z przestępstwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości zabronionych ustawą substancji oraz udział w ich obrocie.

Kryminalni z żyrardowskiej komendy zatrzymali 74-letniego mieszkańca Żyrardowa. Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało, że może on posiadać w mieszkaniu narkotyki. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę, policjanci ujawnili woreczki z zawartością białego proszku oraz susz roślinny. Oprócz narkotyków mundurowi w jednym z pokoi znaleźli również sprzęt m.in. wagę elektroniczną, która mogła świadczyć o tym, że 74-latek zajmował się również rozprowadzaniem zakazanych ustawą substancji. Odnaleziono również elektronarzędzia, które prawdopodobnie pochodzą z innych przestępstw.

Po zbadaniu zabezpieczonych narkotyków okazało się, że biały proszek, to amfetamina o wadze ponad 150 gramów i marihuana również o wadze 150 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do żyrardowskiej komendy, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Po zebraniu przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego sprawa trafiła do żyrardowskiej prokuratury. Tam 74-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i zarzut udziału w obrocie wbrew przepisom ustawy substancji zabronionych. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 74-latka zastosowany został 3 miesięczny areszt.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here