fot. część z zabezpieczonych narkotyków / policja.pl

Lwóweccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane m.in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas realizacji prowadzonej sprawy policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 3 kilogramy środków odurzających i substancji psychotropowych, a także półprodukty do wytwarzania narkotyków oraz dużą sumę gotówki. Zatrzymanym osobom za takie przestępstwa grozi teraz nawet do 12 lat więzienia, a jeden z mężczyzn już trafił na 3 miesiące do aresztu.

W ostatnim czasie lwóweccy kryminalni zatrzymali 4 osoby, które podejrzewali o przestępczość narkotykową. Zatrzymani to trzej mężczyźni i kobieta w wieku od 25 do 35 lat. Funkcjonariusze w trakcie dokładnego sprawdzenia miejsc ich zamieszkania znaleźli oraz zabezpieczyli łącznie prawie 3 kilogramy środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci kokainy, amfetaminy, metamfetaminy, marihuany, haszyszu. Ponadto znajdowały się tam substancje do wytwarzania środków odurzających oraz gotówkę w wysokości blisko 33 tysięcy złotych.

Zebrany przez śledczych, na podstawie pracy operacyjnej, materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutów m.in. posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wprowadzania ich do obrotu. Na wniosek policjantów poparty przez prokuraturę, wobec jednego z podejrzanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za takie przestępstwa grozi im teraz nawet do 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here