fot. amfetamina - zdjęcie ilustracyjne / policja

Policjanci z wrocławskiego komisariatu kolejowego podczas służby otrzymali zgłoszenie dotyczące usiłowania wprowadzenia do obrotu fałszywych środków płatniczych. Informacja pochodziła z punktu wymiany walut znajdującego się w centrum handlowym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Po wykonaniu wstępnych ustaleń i sprawdzeniu mężczyzny, który chciał wymienić w kantorze najprawdopodobniej fałszywe euro, okazało się, że był on poszukiwany i do tego posiadał przy sobie środki zabronione.

46-latek, który w przeszłości był już notowany za różne przestępstwa, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z „kolejówki” i trafił do policyjnego aresztu. Obecnie mundurowi wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące posiadania przez niego narkotyków, sprawdzając między innymi źródło ich pochodzenia. Policjanci zabezpieczyli blisko 80 porcji handlowych amfetaminy bądź jej pochodnych oraz marihuanę.

Prowadzone są również czynności procesowe mające na celu weryfikację, czy euro, którym posłużył się zatrzymany, było „fałszywką”. Za wprowadzanie do obiegu fałszywych środków płatniczych polskie prawo przewiduje bowiem karę do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków można trafić do więzienia na 3 lata. 

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here