fot. zabezpieczone środki / policja.pl

Dzielnicowy zatrzymał 53-latka, który w mieszkaniu miał amfetaminę i susz marihuany. Policjanci zabezpieczyli u niego również ponad 43 tysiące złotych gotówki na poczet przyszłych kar i grzywien. Dodatkowo okazało się, że jego znajoma ma przywłaszczony pojazd, który już trafił do prawowitego właściciela.


Kilka dni temu dzielnicowy z Pawłowic uzyskał informację, że mieszkaniec powiatu pszczyńskiego może mieć w swoim mieszkaniu narkotyki. Natychmiast postanowił to sprawdzić i udał się z innym mundurowym pod wskazany adres. Już od “progu” policjanci wyczuli w mieszkaniu charakterystyczny zapach. Wśród obecnych w mieszkaniu osób było dwóch mężczyzn i kobieta. Panowała między nimi bardzo nerwowa atmosfera, co tylko utwierdziło stróżów prawa w przypuszczeniach, że osoby te mogą mieć coś na sumieniu. W wyniku sprawdzenia mieszkania mundurowi znaleźli woreczki strunowe wypełnione białym proszkiem, a także woreczek z suszem koloru zielonego. Tester potwierdził, że znalezione substancje to amfetamina, z której można przygotować ponad 1000 działek tego narkotyku i marihuana, której śledczy zabezpieczyli kilka działek. Ponadto policjanci zabezpieczyli od właściciela mieszkania ponad 43 tysiące złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. Cała trójka została zatrzymana.
Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 53-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który przyznał się do zarzucanych czynów. Na tym jednak nie koniec… Podczas wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymana 28-letnia mieszkanka powiatu rybnickiego posiada opla, którego przywłaszczyła z rybnickiej wypożyczalni.
Para znajomych teraz stanie przed sądem. 53-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia, natomiast 28-latka za przywłaszczenie samochodu. Dodatkowo mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here