fot. zatrzymany za znęcanie mężczyzna / policja.pl

Sąd Rejonowy w Złotoryi na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące mieszkańca tej samej gminy. Mężczyzna podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją partnerką. Dodatkowo podczas interwencji zgłoszonej przez kobietę, mężczyzna zaatakował jedną z policjantek, naruszając jej nietykalność cielesną, w wyniku czego konieczna była jej hospitalizacja. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności, a mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantki z wydziału prewencji złotoryjskiej jednostki zatrzymały 44-latka po tym, jak używając przemocy fizycznej zaatakował swoją partnerkę. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości położonej w gminie Złotoryja. Policjantki interweniowały w związku ze zgłoszeniem pokrzywdzonej kobiety. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad nią stosując przemoc fizyczną, jak i psychiczną.

W tracie wykonywanych czynności mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantki. Jedną z nich zaatakował uderzając w głowę i ciągnąc za włosy. W związku z tą sytuacją i przemocą stosowaną wobec partnerki, mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w areszcie, natomiast funkcjonariuszka trafiła do szpitala w związku z doznanymi obrażeniami.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here