fot. zdjęcie ilustracyjne

Za spowodowanie dwóch zdarzeń drogowych oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie mieszkanka nakielskiej gminy, zatrzymana przez mundurowych na miejscu jednej z kolizji, jakie spowodowała. 37-latka już straciła prawo jazdy i grożą jej 2 lata więzienia.

Sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek (15.11.21). Tego dnia około 15.30 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Olszewce. Tam kierująca vw passatem wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z fiatem, po czym odjechała. Poszkodowany ruszył za nią i na bieżąco informował mundurowych, gdzie się akurat znajdują.

Kobieta dojechała do Nakła, gdzie na skrzyżowaniu krajowej „dziesiątki” z ul. Mrotecką z impetem wjechała w oczekujące na sygnalizacji świetlnej auta, uszkadzając renault i mazdę. Po czym kierująca podróż zakończyła w przydrożnym rowie.

Sprawczynią obu zdarzeń okazała się mieszkanka nakielskiej gminy. Kobieta była kompletnie pijana, a użyty alkomat wykazał w jej organizmie prawie 3 promile. Policjanci zatrzymali 37-latce blankiet prawa jazdy i przekazali ją pod opiekę rodzinie.

Niebawem śledczy przedstawią jej zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania dwóch zdarzeń drogowych. Dalsze decyzje w sprawie podejmie sąd.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here