fot. sceny z 11 listopada / Janusz Jaros

W związku ze skandalicznymi wydarzeniami oraz wypowiedziami niektórych uczestników podczas zorganizowanego 11 listopada br. marszu w Kaliszu, policjanci z Kalisza i Poznania zatrzymali trzy osoby.

Przez ostatnie dni policjanci z KMP w Kaliszu oraz z KWP w Poznaniu opracowywali i analizowali wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu materiały dotyczące skandalicznego przebiegu zgromadzenia, które odbyło się w Kaliszu 11 listopada br. Podczas marszu niektórzy uczestnicy oraz organizatorzy wygłaszali antysemickie hasła.

Do wydarzeń odniosło się także Ministerstwo Spraw Zagranicznych. „Jednoznacznie i zdecydowanie potępiam wydarzenie, które miało miejsce w Kaliszu 11 listopada. Dzień, w którym Polska świętuje rocznicę odzyskania niepodległości, został wykorzystany do propagowania nienawiści, antysemityzmu, ksenofobii i nietolerancji religijnej” – napisał w sobotę na Twitterze rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

„Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu. Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita. A wobec sytuacji na granicy i akcji propagandowych przeciwko Polsce jest wręcz aktem zdrady” – napisał w niedzielę na Twitterze Andrzej Duda.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych prokuratura wydała nakazy, w oparciu o które dziś rano policjanci zatrzymali osoby podejrzane. Są to trzej mężczyźni – Piotr R. Wojciech O. oraz Marcin O. 

Zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu i oddani do dyspozycji prokuratorów.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here