fot. mięso - zdjęcie ilustracyjne / Pixabay

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 45-letni kierowca, który zerwał zabezpieczenia, dostał się do naczepy pojazdu transportowego i ukradł ponad 130 kilogramów boczku. Mięso zostało wycenione na ponad 2000 złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

O tym, że jeden nierozsądny pomysł może mieć wiele konsekwencji prawnych przekonał się pewien 45-latek. Mężczyzna, pracujący jako kierowca, miał zawieźć kilkanaście ton mięsa za granicę Polski. Wcześniej jednak złamał zabezpieczenia w naczepie pojazdu – chłodni, dostał się do jej wnętrza i zabrał z wnętrza ponad 130 kilogramów boczku.

Być może wydawało mu się, że nikt nie zauważy takiej „drobnej” różnicy w ładunku. Jednak jego przełożeni zauważyli pewne nieprawidłowości, a policjanci zatrzymali tego mężczyznę. W konsekwencji 45-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mięso o wartości wycenionej na ponad 2000 złotych zostało odzyskane. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Konsekwencje wobec pracownika może wyciągnąć również jego pracodawca.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here