fot. miejsce zdarzenia / policja.pl

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 56-letni kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniemu motorowerzyście w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W miniony piątek (12 listopada br.) po godzinie 11 policjanci tczewskiej drogówki wykonując czynności służbowe w miejscowości Swarożyn, otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 na zjeździe na autostradę A1. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie niezwłocznie udzielili pomocy przedmedycznej jednemu z uczestników zdarzenia oraz wezwali załogę pogotowia ratunkowego. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierujący ciężarowym iveco, 56-letni obywatel Turcji skręcając z drogi krajowej nr 22 w kierunku autostrady A1 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerzyście. W wyniku tej sytuacji doszło do zderzenia pojazdów. 26-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Starogardzie Gdańskim.

Funkcjonariusze przebadali kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, którzy byli trzeźwi. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą stróżom prawa ustalić bliższe okoliczności tego zdarzenia.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here