fot. zatrzymany mężczyzna / policja.pl

23-leni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym za dokonanie rozboju. Mężczyzna będąc u znajomego w mieszkaniu, najpierw pobił go, a później grożąc nożem zażądał i zabrał pieniądze i telefon. Wartość strat wyniosła 650 zł. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (tj. 8 listopada 2021 r.) do oficera dyżurnego lidzbarskiej policji zgłosił się mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego i poinformował, że został pobity i okradziony w swoim mieszkaniu. Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchano go ustalając dokładne okoliczności zdarzenia oraz zabezpieczono ślady przestępstwa. Z opisu jaki przedstawił pokrzywdzony wynikało, że w dniu 05 listopada 2021 roku spotkał na mieście swojego znajomego, który chwilowo nie miał się gdzie podziać. Zaprosił go do siebie do domu, gdzie spożywali alkohol. W trakcie spotkania 23-letni gość bez powodu zaczął go bić pięściami w twarz, a następnie przy użyciu noża zażądał od niego wydania pieniędzy i  telefonu. Po otrzymaniu ich, 23-letni sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Wartość strat wyniosła 650 zł. Jak oznajmił pokrzywdzony, nie zgłosił zdarzenia bezpośrednio po zajściu z uwagi, iż obawiał się zemsty sprawcy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania 23-latka, który się ukrywał. W wtorek (09.11.2021 r.) został zatrzymany na terenie powiatu lidzbarskiego. Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na postawienie mu zarzutu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W środę (10.11.2021 r.) na posiedzeniu Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim uwzględnił wniosek Prokuratora Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim i zastosował środek karny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo z art. 280 § 2 kk zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here