fot. narzędzie ataku i zabezpieczone narkotyki / policja.pl

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze Zgorzelca zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu podejrzanych o rozbój. Mężczyźni wtargnęli do mieszkania jednego z mieszkańców miasta i używając siły fizycznej doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie ukradli pieniądze. Po zdarzeniu pokrzywdzony trafił do szpitala, ponieważ jeden z napastników dźgnął go nożem. Jak się okazało poszkodowany 35-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary więzienia. Dodatkowo, tak jak sprawcy, posiadał przy sobie narkotyki. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych o rozbój najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

W nocy kilka dni temu dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu, w którym 35-letni mieszkaniec miasta został dźgnięty nożem. Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Funkcjonariusze przy mężczyźnie ujawnili ponad 60 działek handlowych marihuany i ponad 120 porcji metamfetaminy. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary więzienia.

Jak ustalili policjanci do mieszkania 35-latka wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy go zaatakowali. Podczas zdarzenia jeden ze sprawców ugodził go nożem w plecy. Następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych i uciekli.

Po kilku godzinach policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali jednego z podejrzewanych o ten rozbój, 33-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim nóż, pieniądze oraz ponad 100 porcji handlowych marihuany i ponad 20 metamfetaminy. Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.

Następnego dnia został zatrzymany drugi ze sprawców, 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Przy nim kryminalni również zabezpieczyli narkotyki.

Obaj podejrzani na wniosek prokuratora trafili na 3 miesiące do aresztu, gdzie będą czekać na wyrok za popełnione przestępstwa.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat więzienia. Jednak 33-letni sprawca był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu za które odbył ponad rok więzienia, dlatego grozi mu nawet do 22 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here