fot. screenshot z nagrania - nastolatkowie przy stoliku

Stróże prawa zatrzymali 17-letniego bielszczanina podejrzanego o posiadanie ponad 40 gramów marihuany i udzielenie jej innej osobie. W ręce stróżów prawa wpadł też jego kompan, 17-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który miał od niego kilka gramów tego narkotyku. Proceder wypatrzyli operatorzy policyjnego drona.

W ubiegłą sobotę w godzinach popołudniowych policjanci z bielskiej komendy patrolowali okolicę Osiedla Złote Łany przy użyciu policyjnego drona. W pewnym momencie operator drona zwrócił uwagę na znajdujący się przy osiedlu zagajnik, w którym przy prowizorycznie ustawionym stoliku siedzieli dwaj nastolatkowie. Po przyjrzeniu się ich zachowaniu okazało się, że jeden z mężczyzn wyjął z plecaka foliową torebkę z marihuaną, z której wyjął kilka porcji tego narkotyku, a następnie przekazał je towarzyszowi. Stróże prawa obsługujący drona przekazali informację dyżurnemu pierwszego komisariatu i na miejsce został wysłany patrol Policji.

Policjanci z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyzn oraz zabezpieczyli posiadane przez nich narkotyki. Okazali się nimi dwaj 17-letni mieszkańcy Bielska-Białej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obaj usłyszeli zarzuty. Teraz każdemu z nastolatków grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Film nagrany dronem

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here