fot. zabezpieczona marihuana / policja.pl

Na wniosek policjantów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 23-letniego mężczyzny, który posiadał w domu marihuanę. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego 3 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Otrzymał także zakaz opuszczania kraju.

W poniedziałek (08.11.2021r) nowomiejscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie, który podejrzany jest o posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 260 gramów środków odurzających w postaci marihuany.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środka odurzającego. Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Mężczyzna musi 3 razy w tygodniu meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Otrzymał też zakaz opuszczania kraju.

23-latek odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here