fot. zatrzymany nastolatek / policja.pl

Karą do 5 lat pozbawienia wolności może zakończyć się ucieczka oplem dla 17-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej we Włocławku. Dodatkowo został on ukarany mandatami karnymi za spowodowanie zdarzenia drogowego i braku uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzisiaj (10.11.2021) około godziny 10 podczas patrolowania ulic Świętego Antoniego we Włocławku, funkcjonariusze wydziału patrolowego zwrócili uwagę na opla. Na widok mundurowych kierowca zaczął nerwowo się zachowywać. Kiedy policjanci dali mu sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi nakaz zatrzymania się, ten zaczął uciekać ulicami miasta. Przez cały czas utrudniał mundurowym zatrzymanie pojazdu. Na drodze K-91 prowadzącej do Kowala kierowca pojazdu stracił panowanie nad autem i po zjechaniu z drogi przewrócił się na bok.
Po chwili był już w rękach mundurowych i trafił na komendę do wyjaśnienia swojego zachowania na drodze. Okazało się, że powodem ucieczki 17-latka był brak uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie oraz innych środków odurzających, które nie wykazało u zatrzymanego żadnych nieprawidłowości.

Młody kierowca z powiatu włocławskiego za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za  niezatrzymanie się do kontroli pomimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here