fot. zabezpieczone środki odurzające i gotówka / policja.pl

Olsztyńscy policjanci wymierzyli kolejny cios w przestępczość narkotykową. Tym razem w trakcie przeszukania zabezpieczyli blisko 4 kilogramy narkotyków w tym kokainę, amfetaminę i marihuanę. W mieszkaniu i aucie zostały także znalezione papierosy bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem nielegalnych substancji i tytoniu okazał się 45-letni mieszkaniec Olsztyna, który był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop 45-latka mogącego posiadać znaczne ilości substancji zabronionych. Ponadto z otrzymanych informacji wynikało, że mężczyzna miał ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. W ubiegły piątek (05.11.2021) funkcjonariusze zauważyli mężczyznę w pobliżu swojego domu. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia policjantów. 45-latek był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo drogowe. Następnie w trakcie przeszukania posesji policjanci znaleźli woreczki foliowe z zawartością zielonego suszu roślinnego oraz białego proszku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 2,7 kilograma amfetaminy, ponad 1,1 kilogram marihuany oraz niewielkie ilości kokainy. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Nielegalne substancje były ukryte w pomieszczeniach gospodarczych, szafkach kuchennych czy lodówce. Ponadto policjanci w aucie i mieszkaniu znaleźli 1640 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie nielegalnych papierosów. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ sąd zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

zabezpieczone narkotyki

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here