fot. zatrzymany nastolatek / policja.pl

Kryminalni z komendy w Świeciu zatrzymali 19-latka podejrzewanego o kradzież kamery samochodowej i innych przedmiotów z bmw zaparkowanego na jednej z ulic miasta. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jeden zabroniony czyn, za który odpowiada młody świecianin. Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający rozliczyć go za kolejne 5 podobnych przestępstw.

Od sierpnia napływały do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zgłoszenia dotyczące kradzieży różnych przedmiotów z zaparkowanych na terenie miasta samochodów. Do czynności w ustaleniu sprawcy lub sprawców włączyli się policjanci wydziału kryminalnego.

Pod koniec sierpnia przyjęte zostało zawiadomienie o przestępstwie, gdzie sprawca z niezabezpieczonego samochodu m-ki BMW zabrał kamerę samochodową i inne znajdujące się w nim przedmioty. Funkcjonariusze cały czas prowadzili czynności, które doprowadziły ich do podejrzewanego o te czyny mężczyzny. Okazał się nim, znany już policjantom, 19-letni mieszkaniec Świecia.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany może również mieć na swoim koncie inne kradzieże. Weryfikacja zgłoszeń i zebrany w tych sprawach materiał dowodowy skutkowały postawieniem mężczyźnie kolejnych 5 zarzutów dotyczących podobnych czynów.

Schemat jego działania był zawsze taki sam. Kradł z pojazdów różne przedmioty, których niezabezpieczyli właściciele. Policjanci odzyskali między innymi tablet, sprzęt wędkarski oraz elektronarzędzia.

O dalszych losach 19-latka zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here