fot. zatrzymany 35-latek / policja.pl

Policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę renault, który w samochodzie miał marihuanę oraz amfetaminę. Funkcjonariusze zakazane substancje zabezpieczyli, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili mundurowi, zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego chwilę przed zatrzymaniem groził śmiercią mężczyźnie na terenie jego posesji w gminie Pelplin oraz dodatkowo miał związek z włamaniem do samochodu. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 35-latkowi zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, gróźb karalnych oraz kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3 listopada br. przed godziną 22 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie, że nieznany sprawca przyjechał samochodem marki Renault na teren jednej z posesji w miejscowości Rajkowy i zaczął grozić śmiercią oraz podpaleniem domu właścicielowi, a następnie odjechał z miejsca. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast na miejsce wysłał policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie, którzy na jednej z ulic w Rajkowach zauważyli poszukiwany samochód, którym poruszał się mężczyzna. Stróże prawa zatrzymali do kontroli kierowcę renault, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Podczas policyjnych czynności funkcjonariusze w samochodzie znaleźli narkotyki. Wstępnie przeprowadzone badanie narkotestem wykazało, że była to marihuana oraz amfetamina. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 5 gramów zakazanych środków oraz zatrzymali 35-letniego kierowcę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. W związku z groźbami karalnymi funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z włamaniem do samochodu, do którego doszło na jednym z parkingów w miejscowości Ropuchy. Jak ustalili śledczy, sprawca po włamaniu do samochodu ukradł wartościowe przedmioty z peugeota i spowodował straty w wysokości 1400 złotych. Stróże prawa odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wkrótce zwrócą właścicielowi.

W miniony piątek śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, gróźb karalnych oraz kradzieży z włamaniem. Teraz jego losem zajmie się sąd. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here