fot. screenshot z nagrania

Policja z Chicago w stanie Ilinois udostępniła nagranie incydentu, w którym jeden z funkcjonariuszy zastrzelił niewłaściwą osobę

Do fatalnej pomyłki doszło 04.10.2021r. Podczas gdy policjanci odpowiadali na telefon dotyczące przemocy domowej. Dzwoniącym był 61-letni Michael Craig, który zgłosił, że jego żona trzyma mu nóż przy szyi w ich mieszkaniu na Carpenter Street. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, na wejściu zastali 7-letniego syna Craig’a, który powiedział, że jego mama grozi tacie nożem. Chłopiec wskazał funkcjonariuszom drogę do mieszkania. Wchodząc po schodach policjant, z którego kamery pochodzi nagranie, usłyszał krzyk dochodzący ze środka. Policjant szybko wyciągnął pistolet i przekroczył próg. Jego oczom ukazał się Craig siłujący się z żoną w drzwiach do łazienki.

Gdy para upada na podłogę i mężczyzna próbuje się podnieść, funkcjonariusz oddaje strzał z pistoletu prosto w Craig’a. Mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń, a jego żona, która nie odniosła żadnych ran, została przetransportowana do szpitala w związku z problemami psychicznymi. Całe zdarzenie zostało nagrane:

źródło: COPA (The Civilian Office of Police Accountability) ; Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here