fot. zabezpieczone narkotyki / policja.pl

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 19- letni mieszkaniec powiatu staszowskiego, podejrzany o posiadanie znacznych ilości środków odurzających, oraz przygotowanie do ich rozprowadzenia. Jego zatrzymanie to efekt pracy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujących się zwalczaniem narkotykowego procederu. Policjanci przyłapali mężczyznę na przygotowywaniu zabronionych substancji do obrotu i zabezpieczyli ponad 250 gramów narkotyków.

Tym razem funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy trafili na trop, wiodący na teren powiatu staszowskiego. Właśnie tam, według ustaleń kryminalnych miał mieszkać 19- latek, trudniący się nielegalnym procederem. Ostateczny cios w jego działalność kieleccy policjanci postanowili zadać w miniony wtorek. Stróże prawa w mieszkaniu 19- latka pojawili się we właściwym momencie. Podejrzany mężczyzna miał już bowiem poporcjowane substancje, które najprawdopodobniej wkrótce miały trafić na rynek. W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli ponad 200 gramów suszu, który po przebadaniu okazał się marihuaną oraz blisko 50 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Podejrzane substancje trafiły do laboratorium, a 19- latek do policyjnej celi.

W czwartek zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. O ostatecznej długości jego kary zdecyduje sąd, a grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here