fot. zabezpieczona marihuana / policja.pl

Policjanci prewencji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków i uszkodzenia mienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci codziennie szczegółowo sprawdzają każdy sygnał, dzięki któremu możliwe jest przeciwdziałanie przestępczości narkotykowej na terenie miasta i powiatu gnieźnieńskiego. W ubiegłym tygodniu (28 października) policjanci prewencji uzyskali informację, z której wynikało, że młody lokator jednego z mieszkań w Gnieźnie wszczął awanturę, zaczął niszczyć przedmioty, a dodatkowo mógł posiadać narkotyki.

Policjanci pojechali we wskazane miejsce na interwencję, wylegitymowali jak się okazało 20-letniego mężczyznę. Dokladnie sprawdzili mężczyznę i przeszukali jego miejsca zamieszkania. W sumie zabezpieczyli prawie 1 kilogram marihuany.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i uszkodzenia mienia. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzą kryminalni z Gniezna.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here