fot. zdjęcie podglądowe

Podawał się za policjanta CBŚP. 78-letnia tarnowianka wystraszona przez oszusta wyrzuciła przez balkon swojego mieszkania 43 tysiące złotych.

W minionym tygodniu, tuż przed Wszystkimi Świętymi oszuści przypuścili  atak na seniorów w Tarnowie. Do starszych osób rozdzwoniły się telefony stacjonarne, a dyżurny tarnowskiej komendy odbierał telefony o usiłowaniu oszustwa. Rozmówca chciał wyłudzić od seniorów kwoty rzędu 150, a nawet 200 tysięcy złotych.  Niestety, późnym popołudniem w piątek (29.10.br.) do komisariatu Policji zgłosiła się 78-letnia mieszkanka Tarnowa i powiadomiła, że wyłudzono od niej 43 tysięcy złotych.
Jak ustalili policjanci, mężczyzna wybrał z książki telefonicznej przypadkową osobę, która mogłaby być (po imieniu) osobą straszą. Zadzwonił na telefon stacjonarny i rozpoczął rozmowę z kobietą. Przedstawił się jako policjant CBŚP, wzbudzając tym zaufanie starszej kobiety, a następnie poinformował ją, że jako policjant obserwuje grupę osób, które chcą włamać się do jej mieszkania, gdyż wiedzą o ukrytej gotówce. Zaproponował starszej pani pomoc i ochronę gotówki, jeśli wyrzuci pieniądze natychmiast przez okno. Przerażona kobieta zrobiła, jak nakazał jej głos w słuchawce i tym samym straciła 43 tysięcy złotych. Po mężczyźnie słuch i ślad zaginął. Przestępstwem zajęli się policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, którzy zbierają dowody, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy oszustwa.

źródło: Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here