fot. zabezpieczone narzędzie / policja.pl

Policjanci zatrzymali 25-latka za rozbój na 19-latku. Sprawca grożąc przedmiotem przypominającym broń palną żądał wydania pieniędzy. Jego łupem padło 100 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Ponadto okazało się, że 25-latek jest poszukiwany. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w jednej z miejscowości w gminie Leśniowice. Z relacji pokrzywdzonego 19-latka wynika, że do jego domu przyszedł znany mu 25-latek żądając od niego pieniędzy. Gdy spotkał się z odmową opuścił posesję. Po jakimś czasie wrócił jednak ponownie. Tym razem miał ze sobą przedmiot przypominający broń palną. Posługując się nim groził pokrzywdzonemu i zmusił go do wydania 100 złotych, które 19-latek miał przy sobie. Następnie spłoszony przez innego domownika opuścił teren.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z komisariatu w Żmudzi zatrzymali sprawcę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Zabezpieczyli przy nim pieniądze i przedmiot, którym się posługiwał. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here