fot. jeden ze skradzionych rowerów / policja.pl

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do piwnicy, skąd jego łupem padły 3 rowery górskie MTB o wartości 75 tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło w nocy z 29 na 30 października br. w Jeleniej Górze. Policjanci w trakcie prowadzonych czynności odzyskali skradzione jednoślady. Zatrzymany przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Niewykluczone, że ma na koncie więcej podobnych czynów. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat.

 Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania  podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Do tego przestępstwa doszło w nocy z 29 na 30 października br. w Jeleniej Górze. Mężczyzna włamał się do piwnicy, skąd ukradł 3 rowery górskie MTB, zawodnicze, indywidualnie spersonalizowane o wartości 75 tysięcy złotych. Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie, zarówno procesowe, jak i operacyjne po niespełna 10 godzinach od zgłoszenia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa, jak również odnaleźli skradzione rowery.  Funkcjonariusze ustalili, że przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

31-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa  odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here