fot. zabezpieczona marihuana / policja.pl

Oławscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę w ilości, z której można by uzyskać 440 porcji handlowych tych narkotyków. Zatrzymany środki zabronione ukrył w… skarpetkach, które trzymał w worku foliowym schowanym w szafce. Miejsce przechowywania środków odurzających wskazał mundurowym pies służbowy, który wraz z nimi uczestniczył w czynnościach. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W dniu 27 października bieżącego roku, we wczesnych godzinach porannych, oficer dyżurny oławskiej komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny (ponad 1,8 promila) awanturującego się w domu rodzinnym. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że nietrzeźwy to 38-letni syn zgłaszających.

Jak się okazało, awanturowanie się pod wpływem alkoholu był to dopiero początek problemów mieszkańca gminy Oława. W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów, towarzyszący im pies służbowy wyszkolony do wyszukiwania narkotyków podjął bowiem trop. Funkcjonariusze podążając za wskazaniami czworonoga, dotarli do szafki, w której znaleźli środki zabronione. 38-latek w woreczku foliowym ze skarpetkami ukrył amfetaminę i marihuanę w ilości, z której można by uzyskać 440 porcji handlowych tych narkotyków.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W toku prowadzonego postępowania policjanci sprawdzą, czy podejrzany nie udzielał narkotyków innym osobom. 38-latkowi grozić może teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here