fot. zabezpieczone narkotyki /policja.pl

Tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy dla 22-letniego mieszkańca powiatu krasnostawskiego, który uprawiał krzewy konopie oraz posiadał amfetaminę. Łącznie kryminalni ujawnili ponad 2,5 kilograma konopi innych niż włókniste oraz gotowego suszu marihuany.

Krasnostawscy kryminalni zatrzymali 22-latka w miniony poniedziałek na terenie jednej z miejscowości powiatu. Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 2,5 kilograma konopi innych niż włókniste oraz gotowego suszu roślinnego w postaci marihuany. Dodatkowo znaleźli także amfetaminę.

22-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty uprawy znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste oraz posiadania narkotyków. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę i wytwarzanie znacznej ilości konopi grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here