fot. zatrzymany oszust / policja.pl

Mundurowi z komisariatu I zatrzymali 25-latka, który podając się za policjanta, okradł starszą kobietę. Mieszkaniec Częstochowy usłyszał już zarzuty. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z „jedynki” otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Częstochowy w sobotę przed 18.00. Kobieta poinformowała, że do jej mieszkania przyszedł mężczyzna podający się za policjanta i oświadczył, że jest ona osobą poszukiwaną do odbycia kary więzienia. Kobieta była tak zaskoczona, że bez zastanowienia przekazała mu swój dowód osobisty, zostawiając swój portfel na stoliku w widocznym miejscu. Po chwili mężczyzna wyszedł mówiąc, że na dole czeka jego kolega z patrolu. Po jego wyjściu seniorka zauważyła, że zniknął też jej portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Patrol prewencyjny, dysponując rysopisem sprawcy, od razu wytypował do tej kradzieży legitymowanego wcześniej 25-latka. Po około 30 minutach fałszywy policjant był już w ich rękach. Stróże prawa odzyskali skradziony portfel wraz z dokumentami, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży i przywłaszczenia funkcji publicznej. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here