fot. jeden z zatrzymanych złodziei samochodowych / policja.pl

Dzięki współpracy policjantów z wydziału dochodzeniowo- śledczego, wydziału kryminalnego oraz policjantów z wydziału wywiadu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z Prokuraturą Rejonową Gdańsk Wrzeszcz, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże pojazdów i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Sprawa jest rozwojowa, policjanci podejrzewają, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z kradzieżami co najmniej kilkudziesięciu aut. Mężczyźni trafili w ręce policjantów na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. 30 i 29-latek włamali się do samochodu marki KIA i chcieli nią odjechać, uniemożliwili im to interweniujący policjanci. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem i posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej, przy współpracy z funkcjonariuszami wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz z wydziału wywiadu kryminalnego od kilku miesięcy pracują pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz, nad sprawą dotyczącą przestępczości samochodowej i narkotykowej.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci na podstawie uzyskanych informacji i dzięki zebranym dowodom, zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn w wieku 30 i 29-lat, którzy włamali się do samochodu marki KIA i chcieli nim odjechać. Uniemożliwili im to interweniujący policjanci. Kryminalni zablokowali im drogę wyjazdu. Złodzieje, widząc policjantów, próbowali uciec. Jeden zaczął uciekać pieszo, drugi zabarykadował się w samochodzie i próbował odjechać. Mężczyzna uderzył w radiowóz. Policjanci obezwładnili i zatrzymali kierowcę, jego wspólnik również po krótkim pościgu trafił w ręce policjantów.

Policjanci podczas przeszukania zatrzymanych mężczyzn zabezpieczyli przy nich m.in. sprzęt elektroniczny służący do niefabrycznego otwierania i uruchamiania pojazdów. W wyniku przeszukania mieszkania i samochodu 30-latka policjanci zabezpieczyli, narkotyki, urządzenia elektroniczne służące do kradzieży aut, dokumenty, które prawdopodobnie miały służyć do legalizacji ukradzionych samochodów oraz m.in. naklejki homologacyjne na tablice rejestracyjne, wklejki na szyby. Policjanci zabezpieczyli również komputery, karty sim oraz gotówkę na poczet przyszłych kar. W mieszkaniu 29- latka policjanci zabezpieczyli oprócz gotówki, urządzeń elektronicznych i telefonów, znaczne ilości narkotyków, które spakowane były w tzw. dilerskie porcje. Była to m.in. marihuana, kokaina, blisko kilogram amfetaminy, tabletki. W mieszkaniu 29- latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli również wagi elektroniczne oraz sprzęt używany do rozdrabniania i porcjowania środków odurzających.

Ponadto śledczy z komendy wojewódzkiej dzięki współpracy z policjantami wydziału kryminalnego oraz funkcjonariuszami wydziału wywiadu kryminalnego, którzy sporządzili wiele analiz, zgromadzili materiał dowodowy świadczący o tym, że zatrzymani mężczyźni mają związek z kradzieżami 35 samochodów produkcji koreańskiej i japońskiej, do których dochodziło od początku roku na terenie województwa pomorskiego. Łączne straty wynoszą ponad 3 mln zł.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nadal weryfikują zgromadzone informacje i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

29- letni i 30-letni mężczyzna zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz, gdzie ogłoszono im wstępnie trzy zarzuty dotyczące kradzieży samochodu oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Obaj podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani.

Za kradzież z włamaniem i posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here