fot. zuchwały złodziej /policja.pl

Wyrywali i kradli torby, a następnie dzielili się łupami. Na swoje ofiary wybierali najczęściej starsze kobiety. Zawierciańscy policjanci zatrzymali złodziei, a sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy…

W miniony czwartek około 18.00 w rejonie ulicy Przemysłowej w Porębie doszło do kradzieży szczególnie zuchwałej. 79-letnia kobieta wracała do domu z zakupami. W chwili, gdy zrobiła sobie krótką przerwę, aby odpocząć, podszedł do niej mężczyzna i wyrwał torbę. Prawie dwie godziny później w podobnej sytuacji znalazła się 52-latka. Kobieta również wracała ze sklepu. Gdy była w rejonie ulicy Chopina, nagle podbiegł do niej mężczyzna i wyrwał jej z ręki torbę z zakupami. Około 21.00 znów doszło do kolejnej kradzieży. Tym razem ofiarą padła 66-latka, która w rejonie bloków przy ulicy Przemysłowej poczuła, jak ktoś szarpie niesione przez nią reklamówki. Mężczyzna w kapturze na głowie wyrwał torby i uciekł. Wszystkie kobiety straciły nie tylko zakupy, ale także portfele z pieniędzmi, a w dwóch przypadkach również telefony.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania za sprawcą tych kradzieży. Już w piątek przed południem został zatrzymany 26-letni mężczyzna. Jak się okazało, był on poszukiwany przez inną jednostkę. Policjanci ustalili, że nie działał sam. Kryminalni szybko wytypowali drugiego napastnika. 33-latek kilka godzin później również został zatrzymany. Część skradzionych przedmiotów odzyskano.

Obaj mężczyźni mają przeszłość kryminalną. Młodszy napastnik działał w warunkach tak zwanej recydywy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Wobec każdego z nich sąd zastosował tymczasowy areszt. Najbliższe 3 miesiące spędzą w izolacji. Za kradzież szczególnie zuchwałą kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here