fot. zatrzymany mężczyzna /policja.pl

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 33-letniego mężczyznę, który w jednym z wynajmowanych pokoi zaatakował nożem 59-latka. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna podczas kłótni z ojcem najpierw zaczął grozić mu śmiercią, a następnie zaatakował go nożem. Pokrzywdzony z raną kłutą trafił do szpitala. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu, a jego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 3 promile. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 33-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

20 października br. po godzinie 13 policjanci z tczewskiej komendy odebrali zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść w jednym z wynajmowanych pokoi w mieście. Wysłani natychmiast pod wskazany adres funkcjonariusze ustalili, że sprawca podczas kłótni z ojcem najpierw zaczął grozić mu śmiercią, a następnie zaatakował go nożem. Jak ustalili mundurowi, sprawca po tym zdarzeniu zbiegł z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony 59-latek z raną niezagrażającą życiu trafił do szpitala. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 33-letniego mieszkańca Tczewa, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 33-latek w chwili zatrzymania miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie swojej pracy mundurowi zabezpieczyli nóż, którym 33-latek zranił pokrzywdzonego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 33-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here