fot. papierosy bez akcyzy /policja.pl

Bialscy policjanci ujawnili u 49-letniej mieszkanki miasta papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że należą one do 36-letniego znajomego kobiety. U niego również policjanci zabezpieczyli kontrabandę, a także narkotyki. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 140 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli należące do mężczyzny auto.

W miniony weekend policjanci zwalczającymi przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy weszli na wytypowaną posesję na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkująca ją 49-latka przechowuje papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które należeć mają do jej 36-letniego znajomego.

Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. W trakcie przeszukania ujawnili papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabandę zabezpieczyli też w miejscu zamieszkania 36-latka, na terenie gminy Leśna Podlaska. Tam ujawnili też susz roślinny. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana.

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 6 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 140 tysięcy złotych.  

Zarówno 36-latek jak też jego 49-letnia znajoma zatrzymali zostali do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 36-latka należący do niego samochód.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here