fot. samochód przeznaczony do wywozu elementów / policja.pl

Dzięki skutecznej współpracy policjantów z Komisariatu Policji w Dąbrowie Górniczej oraz funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei zatrzymano trzech podejrzanych o kradzież elementów konstrukcyjnych magazynu i to nie był koniec ich kłopotów z prawem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Zakawie na terenie należącym do Polskich Kolei Państwowych policjanci z Komisariatu Policji w Dąbrowie Górniczej oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei zatrzymali 3 podejrzanych o kradzież elementów konstrukcyjnych magazynu. Jak się okazało, na miejscu mężczyźni przy pomocy palnika pocięli metalowe elementy budowli, by zabrać je i sprzedać na skupie złomu. Czując się bezkarnie, mężczyźni byli zaskoczeni działaniem stróżów prawa. Mieszkańcy naszego miasta w wieku 23, 53, 44-lat znani są już dobrze dąbrowskim policjantom. Wszyscy w przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa. Jakby tego było mało, ostatni z nich przyjechał po przygotowany już do kradzieży złom swoim samochodem, pomimo braku uprawnień do kierowania. Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i dokładnej analizie zebranych informacji kryminalni przedstawili dwóm pierwszym zarzuty usiłowania kradzieży elementów metalowych magazynu na kwotę ponad 2000 złotych, ostatni odpowie za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci ustalili, że te same osoby dokonały kradzieży szyn kolejowych wartości blisko 4000 złotych, również na szkodę Polskich Kolei Państwowych, za co również odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Wnikliwa i szczegółowa praca policjantów pionu kryminalnego pozwoliła na połączenie tych kradzieży z innym postępowaniem toczącym się wobec 53-latka. Jak się okazało w trakcie przeszukania jego mieszkania, a potem wskazanego przez niego lombardu, był on posiadaczem elektronarzędzi i spawarki, które zostały skradzione w wyniku włamania do domu na terenie naszego miasta.

Dzięki policjantom kryminalnym z Komisariatu Policji w Dąbrowie Górniczej, którzy udowodnili, że doskonale znają się na swojej pracy, zatrzymanym mężczyznom grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here