fot. 12 latek w rękach szeryfa

Nowy Meksyk, USA: Uzbrojony 12-latek ukradł samochód i zabrał policję na niebezpieczny pościg ulicami Las Cruces. Jego ucieczka zakończyła się jazdą pod prąd i czołówką z minivanem przewożącym rodzinę z małymi dziećmi. Podczas późniejszego dochodzenia, okazało się, że 12-latek był poszukiwany listem gończym za wcześniejsze włamania i unikanie stróżów prawa

W południe 12 Września 2021r. funkcjonariusze otrzymali telefony informujące o młodym kierowcy, poruszającym się po drodze w niebezpieczny sposób. Podczas drugiego z telefonów okazało się również, że podczas postoju na parkingu 12-latek zabrał do samochodu trzech pasażerów w wieku od 12 do 15 lat.

Krótko po zgłoszeniu mundurowi z wydziału szeryfa zainicjowali zatrzymanie pojazdu. Chłopak nie reagował na sygnały i zaczął uciekać z dużą prędkością ulicami miasta. W pewnym momencie, kierowca zatrzymał na krótko pojazd, z którego wyskoczyli pasażerowie. Policjanci ustalili później, że w tym czasie 12-latek wyrzucił zawiniątko z samochodu zawiniątko z bronią.

Nowo opublikowane nagranie z kamery funkcjonariuszy uczestniczących w akcji ukazuje całe zdarzenie. Na filmie można zauważyć pościg z dużą szybkością za młodym przestępcą, następnie chłopak skręca na drogę jednokierunkową i zaczyna jechać pod prąd. Pościg dobiegł końcowi, gdy 12-latek uderzył w nadjeżdżający z przeciwka pojazd. Funkcjonariusze wyciągnęli chłopca z samochodu i założyli mu kajdanki.

W minivanie jechała rodzina z małymi dziećmi, ale na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Po zatrzymaniu okazało się, że przestępca jest znany szeryfom i w tak młodym wieku ma już wystawiony list gończy. Przy chłopaku policjanci znaleźli amunicję kalibru 9mm, pasującą do porzuconego wcześniej pistoletu.

Film ze zdarzenia

Źródło: Dona Ana County ; Funker530 ; Police Activity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here