fot. miejsce zdarzenia /policja.pl

21 października br. około godziny 13, służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym, do którego doszło w Zaborzu na ulicy Grojeckiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 64 – letnia mieszkanka Katowic, kierując samochodem marki KIA, potrąciła troje dzieci w tym: dwie 8 – letnie dziewczynki oraz 7 – letniego chłopca. Małoletni zza autobusu wbiegli na przejście dla pieszych wprost przed nadjeżdżający pojazd. Policjanci apelują do kierowców o uwagę za kierownicą, a do rodziców o przypominanie dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze

Dzieci  w stanie przytomnym zostały przewiezione przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Po szczegółowych badaniach lekarskich okazało się, że oprócz ogólnych potłuczeń jedna z 8-latek, doznała urazu głowy, druga złamania obojczyka, natomiast chłopczyk doznał wstrząśnienia mózgu. Małoletni pozostali na leczeniu w szpitalu. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Apelujemy do kierowców o koncentrację i  uwagę przed przejściami dla pieszych,  szczególnie tymi, które znajdują się w rejonach szkół, a także  w rejonach  przystanków autobusowych.  Przypominamy również, że najważniejszą rolę do wypełnienia w edukacji dziecka mają rodzice. Dbając o bezpieczeństwo dziecka, które staje się samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego, rodzice powinni omówić z nim jak ważne jest przestrzeganie przepisów,  następnie należy dziecku pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zachowanie się przed przejściem dla pieszych oraz podczas przechodzenia przez przejście. Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo małego pieszego rodzic powinien jego ubranie i plecak wyposażyć w elementy odblaskowe.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here