fot. wóz saperów policja.pl

Mieszkaniec gminy Komarów Osada wykonując prace polowe znalazł pociski. Przerwał pracę i o znaleziskach powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do niewybuchu. Neutralizacją zagrożenia zajął się patrol saperski.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polu w miejscowości Antoniówka (gmina Komarów Osada) odnaleziono dwa pociski. Pozostałości po II Wojnie Światowej odnalazł właściciel posesji, który wykonywał prace polowe. 41-latek przerwał prace i zawiadomił mundurowych.

Powiadomieni policjanci z Łabuń zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze sprawdzając teren odnaleźli kolejne pociski. Łącznie na polu odnaleziono 16 sztuk amunicji. Wszystkie niebezpieczne znaleziska saperzy zabrali do zniszczenia.

fot. znaleziona amunicja

Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów. 

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here