fot. zdjęcie ze zdarzenia policja.pl

Policjanci zatrzymali 59-latka, który kierował autobusem miejskim, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

We wtorek tuż przed 15.00 policjanci z piekarskiej drogówki zatrzymali na ul. Wyszyńskiego kierującego autobusem miejskim. Chwilę wcześniej zauważyli, jak kierowca coś pije i podejrzewając, że może to być alkohol, zatrzymali pojazd do kontroli. Pomimo tego, że napojem, który pił kierowca, był „energetyk”, badanie alkomatem wykazało w organizmie 59-latka prawie 1,5 promila alkoholu. Autobusem podróżował w tym czasie jeden pasażer. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących mundurowi zatrzymali w ubiegłą sobotę. Tuż po 5.00 do komendy wpłynęło zgłoszenie o kierującym oplem astrą, który porusza się od strony Świerklańca i ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Policjanci z patrolówki zatrzymali wskazane auto na ul. Papieża Jana Pawła I. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad pół promila alkoholu. 29-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. W tym samym dniu po 16.00 policjanci z piekarskiej drogówki zostali wezwani na ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci, kierujący audi najechał na tył fiata pandy, którego kierowca zatrzymał się przed czerwonym światłem sygnalizatora. Uczestników przebadano na zawartość alkoholu i okazało się, że 62-letni kierowca audi ma w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a pojazd trafił na policyjny parking.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 tysięcy złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny, czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymanie prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here