fot. jeden z zatrzymanych policja.pl

Trzy miesiące tymczasowego aresztu – to środek zapobiegawczy jaki zastosował sąd wobec dwóch zatrzymanych przez policjantów braci z gminy Wicko, którzy znęcali się psychicznie i fizycznie nad swoją 73-letnią babcią, wymuszając od niej przemocą i groźbami pieniądze, jedzenie i demolując mieszkanie. 20 i 18-latek będą odpowiadać za rozboje, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, znęcanie się nad starszą kobietą i zniszczenie mienia. Grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci z Łeby podczas interwencji domowej na terenie gminy Wicko zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 18 lat, podejrzanych o rozbój na własnej babci. Policję zawiadomiła starsza pani, która została pobita i okradziona przez wnuków.  Jak ustalili funkcjonariusze, bracia zniszczyli drzwi wejściowe do zajmowanego wspólnie ze zgłaszającą mieszkania, pobili pięściami babcię, żądając od niej wydania pieniędzy. Okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja i już wcześniej wnukowie wymuszali od 73-latki pieniądze, jedzenie, tytoń i inne rzeczy, grożąc jej przy tym pobiciem i użyciem niebezpiecznych narzędzi, kopiąc ją i ubliżając.

Śledczy zgromadzili materiały dowodowe pozwalające na przedstawienie zatrzymanym zarzutów rozboju, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, znęcania się i zniszczenia mienia. Wczoraj 20 i 18-latkowie zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here