fot. policja.pl

Nielegalną plantację konopi indyjskich ujawnili policjanci z Posterunku Policji w Barwicach a następnie przy współpracy z kryminalnymi i śledczymi ze Szczecinka została ona zlikwidowana. Uprawy należące do 34-latka, funkcjonariusze namierzyli na terenie jego prywatnej posesji znajdującej się na terenie gminy Barwice. Śledczy ze Szczecinka zabezpieczyli łącznie 975 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Barwicach pozyskali informację, dzięki której przy współpracy z kryminalnymi i śledczymi szczecineckiej komendy zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Jej 34-letni właściciel został tego samego dnia zatrzymany przez kryminalnych na terenie Szczecinka.

Mężczyzna w domu jednorodzinnym, znajdującym się na terenie gminy Barwice prowadził profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Budynek został w pełni wyposażony i przystosowany do prowadzenie nielegalnej działalności. Policjanci ujawnili w pomieszczeniach łącznie 975 doniczek z krzewami o wysokości 1,5 – 2 m. Na terenie posesji policjanci ujawnili również nielegalny pobór prądu przez właściciela, który pozwalał na prawidłowe funkcjonowanie m.in. systemów wentylacyjnych.

Wobec zatrzymanego 34-latka Sąd Rejonowy w Szczecinku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here