fot. wypadek policja.pl

Jesień to okres, kiedy na drogach dochodzi do większej ilości zdarzeń. Powodem są deszcze, mgły oraz coraz wcześniej zapadający zmrok. Tylko wczoraj policjanci ruchu drogowego odnotowali 7 stłuczek, a wśród nich wypadek w Ćwiklicach.

Mundurowi do późnych godzin nocnych prowadzili czynności na miejscu zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 41-letni kierujący oplem astrą wykonywał manewr skrętu w lewo, w ulicę Kombatantów, gdy doszło do zderzenia z samochodem marki Audi A5, który jechał w kierunku Pszczyny. W wyniku czego samochód audi siłą odrzutu uderzył kolejno w seata cordobę, którym jechała 29-latka wraz z 6-letnim dzieckiem, a następnie w opla. Niestety w wyniku zdarzenia kobieta w zaawansowanej ciąży doznała poważnego urazu głowy i nieprzytomna trafiła do bielskiego szpitala. Dzieckiem zaopiekował się tata, który przyjechał na miejsce. Dodatkowo pod opiekę lekarzy trafił 41-latek, który prowadził opla astrę.
Kierującemu samochodem opel astra policjanci zatrzymali prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu wypadku pracował prokurator, policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, a także pszczyński technik. Droga była zablokowana prawie do północy.

Pamiętajmy, że jesień to pora roku, której towarzyszą pogodowe zmiany, często sprawiające kierowcom kłopoty. Panujące warunki wymagają od wszystkich uczestników ruchu szczególnej koncentracji i wyobraźni. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here