fot. uprawa policja.pl

Tymczasowy areszt zastosował bialski sąd wobec 40-letniego mieszkańca Terespola. Mężczyzna podejrzany jest o uprawę konopi mogącą dostarczyć znaczną ilość środków odurzających. Na terenie należącej do niego posesji policjanci ujawnili zarówno rośliny jak też susz marihuany. O dalszym losie 40-latka zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową bialskiej komendy weszli na wytypowaną posesję w gminie Terespol. Z ustaleń policjantów wynikało, że na jej terenie 40-letni mieszkaniec Terespola posiadać może nielegalną plantację konopi innych niż włókniste.

W trakcie prowadzonych czynności, w budynku gospodarczym funkcjonariusze ujawnili  kilkanaście roślin konopi, natomiast w domu gotowy już susz. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 50 porcji dealerskich tego narkotyku. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli też ziele konopi pochodzące z wcześniejszej uprawy.

Narkotyki zostały zabezpieczone, natomiast 40-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej  na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Odpowiadać będzie za uprawę mogącą dostarczyć znaczną ilość środków odurzających jak również posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za te czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here